chwilowo nie możemy wyświetlić obrazka

PROJEKTY ZREALIZOWANE

1. Tytuł projektu: Wdrożenie innowacyjnych technologii produkcji i regeneracji narzędzi skrawających Cel projektu: Wykorzystanie potencjału intelektualnego firmy w celu zwiększenia konkurencyjności gospodarki krajowej, w sektorze wytwórczym o wysokiej wartości dodanej opartej na wiedzy 

 2. Tytuł projektu: Wdrożenie technologii obróbki stopów metali na bazie magnezu, litu, tytanu i aluminium z termiczną analizą procesu skrawania. Budowa lini technologicznej do obróbki mechanicznej detali. Cel projektu: Rozbudowa oferty w zakresie specjalistycznych wyrobów i technologii dla firm „Doliny Lotniczej” (Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego) 

 3. Tytuł projektu: Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji, badań i polioptymalizacji narzędzi modułowych do obróbki materiałów nowej generacji Cel projektu: Rozbudowa oferty w zakresie specjalistycznych wyrobów i technologii dla firm „Doliny Lotniczej” (Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego) 

 4. Tytuł projektu: Działanie na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstwa Cel projektu: Efektywne wykorzystanie energii w celu zmniejszenia ilości energii potrzebnej do dostarczenia produktów i usług

 

PROJEKTY W TRAKCIE REALIZACJI

1. Tytuł projektu: Wdrożenie do produkcji innowacyjnego systemu frezowania zgrubno-wykańczającego CFM 

© POLTRA 2015

Sanco,
EQUIPTOP to firma koncernu FFG specjalizująca się w produkcji szlifierek precyzyjnych, obejmując swoim programem produkcyjnym szlifierki do płaszczyzn, otworów i wałów o różnej konstrukcji i zakresie dostępnych parametrów obróbki. Różnorodność sposobów sterowania procesem szlifowania umożliwia dobór odpowiedniej obrabiarki do żądanych zastosowań. Począwszy od sterowania ręcznego w najprostszych modelach, poprzez sterowanie sterownikami PLC, do szlifierek z rozbudowanym sterowaniem CNC. Szlifierki do płaszczyzn dostarczane są w wariantach konstrukcyjnych odpowiednio do zastosowań i zapotrzebowania, obejmując obok klasycznego układu szlifierki bramowe i karuzelowe. Obrabiarki EQUIPTOP charakteryzują się wyjątkową niezawodnością, łącząc wysoką precyzję z przemyślanym systemem sterowania, który umożliwia osiągnięcie zakładanych i powtarzalnych rezultatów obróbki w najkrótszym możliwym czasie. To właśnie te cechy w połączeniu z atrakcyjną ceną umożliwiły firmie osiągnięcie wysokiej pozycji na rynku.
Działając w branży mechanicznej od 1950 roku firma SIGMA z siedzibą w Vigevano uzyskała w ciągu ostatnich dekad status jednego z wiodących producentów obrabiarek we Włoszech. W szczególności swój sukces zawdzięcza rozwojowi w dziedzinie projektowania i budowy zaawansowanych technologicznie pionowych centr obróbczych, który jest wynikiem sześćdziesięciu lat obecności na międzynarodowych rynkach. SIGMA jest uznaną przez klientów marką zawdzięczającą swoją pozycję precyzji i niezawodności swoich produktów, jakością procesu produkcji, sprawną organizacją działów produkcyjnych, doskonałą obsługą klienta oraz serwisem na najwyższym poziomie. Obecnie SIGMA wytwarza kilka linii obrabiarek:
• 3-osiowe centra z przejezdną kolumną (Y), przejezdny stół (X) • 3-osiowe z przejezdnym wrzeciennikiem (Y) , przejezdny stól (X) • 5 - osiowe z przejezdną kolumną (Y) , przejezdny stół (X) • 3-5-6 osiowe centra frezarskie pionowe z przejezdną kolumną (Y) i przejezdnym stołem (X) Dynamika i elastyczność to główne cechy firmy, dzięki którym jest ona postrzegana jako doskonały partner spełniający różne potrzeby użytkowników końcowych w sektorach najbardziej zaawansowanych aplikacji, takich jak: mechanika precyzyjna, motoryzacja, aeronautyka, energia, medycyna, produkcja form i matryc.
SACHMAN - marka, która swoimi produktami przyczyniła się do poszerzenia i wzmocnienia obecności koncernu, zwłaszcza w zakresie form, matryc i obrabiarek o zastosowaniu uniwersalnym, skierowanym przede wszystkim do podwykonawców. W ofercie firmy Sachman znajdują się obrabiarki zgodne z linią produktów firmy JOBS i w pełni kompatybilne z ich centrami frezarskimi, jednak asortyment Sachman został zaprojektowany tak aby zaoferować bardziej elastyczne i wszechstronne rozwiązania, ukierunkowane głównie na podwykonawców w budowie maszyn. Obrabiarki budowane są w historycznej siedzibie firmy w fabryce Reggio Emilia. SACHMAN jest punktem odniesienia dla innych firm w dziedzinie obróbki wysokiej wydajności w przemyśle kosmicznym, lotniczym, motoryzacyjnym, energetycznym, w produkcji form i matryc. Zapewnia wysoki poziom wydajności swoich produktów, dzięki rozwojowi najbardziej zaawansowanych technologii w zakresie projektowania, produkcji i kontroli jakości.
RAMBAUDI koncentruje się na produkcji centr obróbczych wysokoobrotowych do obróbki średniej i wykańczającej w połączeniu z szybkim usuwaniem wiór. Obrabiarki Rambaudi to szczególne rozwiązanie dla przemysłu form i matryc oraz dla klientów szukających obrabiarek uniwersalnych. Gama produktów firmy Rambaudi została zaprojektowana, aby spełnić wszystkie wymagane technologie frezowania (ultra szybkiej i szybkiej obróbki, dużej mocy i momentu obrotowego) w celu znacznego zwiększenia wydajności oraz zmniejszenia kosztów godzinowych i kosztów operacyjnych. Produkty Rambaudi są opracowywane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb różnych rynków zastosowań, na podstawie typowych wymagań producentów i podwykonawców we wszystkich kontekstach technologicznych. Program produkcyjny firmy pozwala na kompletną obróbkę matryc i form z jednego zamocowania: od obróbki zgrubnej przy dużej wydajności usuwania wiór, do wysokoobrotowej obróbki wykańczającej, oraz wysokoobrotowej obróbki skomplikowanych kształtów.
JOBS jest światowym liderem w produkcji 5-osiowych centr frezarskich w szczególności: szybko posuwowych, z wysokim momentem obrotowym oraz dużą wydajnością, do obróbki podzespołów średniej i dużej wielkości. Kluczem do sukcesu firmy Jobs jest mistrzowskie opanowanie wiedzy jak i rozwój nowych produktów, możliwość zintegrowania ich z wysoce zautomatyzowanymi systemami produkcyjnymi, wspieranie urządzeń i systemów użytkowników końcowych poprzez doradztwo techniczne oraz serwis posprzedażowy. Głównymi klientami firmy Jobs są wiodący producenci wyrobów finalnych w sektorach: aeronautyki i przemysłu lotniczego, przemysłu motoryzacyjnego: projektowania i budowy prototypów, form i matryc, ogólnej mechaniki precyzyjnej, sektora energii i przetwarzania materiałów kompozytowych. Produkty firmy Jobs są opracowywane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb różnych rynków i zastosowań, na podstawie typowych wymagań producentów i podwykonawców we wszystkich kontekstach technologicznych:
Lang,
Evermore,
Autowell,
KORLOY to największy koreański producent narzędzi skrawających powiązany technologicznie z japońskim przemysłem maszynowym. Pełna oferta w zakresie obróbki maszynowej dla produkcji prototypowej i wielkoseryjnej. Narzędzia specjalne składane dla kolejnictwa, przemysłu rurowego, stoczniowego i motoryzacyjnego.
TYROLIT, firma koncernu Swarovski Group, jest jednym z największych producentów tarcz szlifujących, tarcz tnących, oprzyrządowania do wiercenia i frezowania. Jest również kompleksowym dostawcą narzędzi i wyposażenia maszyn dla przemysłu budowlanego i wydobywczego. Głównym celem firmy Tyrolit od momentu jej założenia w roku 1919 jest: produkować najlepsze narzędzia na świecie. Kluczową strategią firmy jest nacisk kładziony na wymagania jakościowe produktów, sposobu zarządzania firmą oraz usług, które oferuje partnerom. Nieustannie sprawdzane i rozwijane produkty są zgodne z normami ISO 9001:2000 i VDA6.4. Celem jest zapewnienie stałego rozwoju jakości oferowanych produktów. Bezwzględnym wskaźnikiem powodzenia jest nieustanny rozwój nowych technologii spełniających zapotrzebowania klientów, odbiorców, różnych rynków, na których działa Tyrolit. Na polu badań, rozwoju i technologii aplikacyjnej nieustannie pracuje 135 pracowników firmy, których celem jest utrzymanie Tyrolitu na pozycji, którą zdobył już wcześniej: pozycji firmy wiodącej na rynku innowacji i technologii.