Produkcja narzędzi specjalnych prowadzona jest w oparciu o wyspecjalizowane szlifierki 5-osiowe CNC firmy SAACKE oraz doświadczenia nagromadzone w trakcie regeneracji narzędzi monolitycznych dla naszych klientów. Wytwarzanie narzędzi specjalnych bazuje na surowych prętach z węglików spiekanych i umożliwia precyzyjne dostosowanie kształtu narzędzi do potrzeb technologicznych.

Dzięki specjalizowanym programom obróbczym jesteśmy w stanie wytworzyć dowolne narzedzia z prętów węglików spiekanych w tym również te z geometrią KENNAMETAL. Nasi konstruktorzy służą pomocą w procesie opracowania geometrii ostrzy, doboru materiału i metody powlekania w odpowiedzi na wymagania obróbki. Wspólnie z działami technologicznymi naszych klientów szukamy rozwiązań dla skomplikowanych procesów obróbki jak np. obróbka gniazd łopatek turbin.


Maksymalne wymiary narzędzi: D 64 / L 250 Powłoki: Balnit A, B, Futura Nano oraz ALCRONA, X-CEED firmy OERLIKON BALZERS

Uzupełnieniem naszej oferty w zakresie produkcji narzędzi specjalnych jest wytwarzanie narzędzi pełnowęglikowych standardowych; frezy do obróbki zgrubnej i wykańczającej o twardości powyżej 55 HRc.
Katalog narzędzi monolitycznych (pdf)

© POLTRA 2015