POLTRA Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 29, 37-450 Stalowa Wola,
tel. 15 844-27-71, fax 15 844-27-70,Imadła do obróbki 5-osiowej
Imadła profilowe
Zestaw rorszerzający Twin-Grip


Opatentowana technologia wytłaczania firmy LANG Grip•Fix gwarantuje największy na świecie zacisk na szczękach. Ważnym elementem tej technologii jest wstępny proces wygniatania wgłębień przed zaciśnięciem detalu w imadle.Zarówno przy obróbce surowego materiału jak i detalu o dużej dokładności – imadła centrujące Makro•Grip® można wykorzystać na wiele sposobów. Obustronne szczęki imadła w jednym korpusie czynią je jednymi z bardziej elastycznych przyrządów obróbczych. Makro•Grip® to doskonałe imadła maszynowe o nadzyczajnych możliwościach.
Poprzez zastosowanie wygniatanych wgłębień w materiale obrabianym i dokładnemu dopasoowaniu ich w ten sposób do szczęk imadeł Makrok•Grip® uzyskuje się solidny i bezpieczny zacisk przy głębokości osadzenia w szczękach tylko 3mm! Stwarza to doskonałe warunki w obróbce 5-osiowej umożliwiając wszechstronny dostęp narzędzi do detalu. Jeżeli potrzeba zacisnąć kilka detali i obrabiać je w jednym mocowaniu wystarczy rozszerzyć Makrok•Grip® do imadła Twin-Grip z podwójnym mocowaniem! Przez wymianę elementu środkowego i wrzeciona Makro•Grip® i zastapienie go szczęką centralną Twin-Grip i odpowiednim wrzecionem można zacisnąć 2 detale.
Jeżeli istnieje potrzeba obróbki detalu o skomplikowanym kształcie lub części wielkogabarytowych to ma zastosowanie imadło Makrok•Grip® o profilowanych szczękach. Miękkie szczęki, które można łatwo obrabiać i przystosować do obrabianego detalu, poprzez nadanie im odpowiedniego profilu, są montowane do hartowanych szczęk bazowych w bardzo prosty a zarazem dokładny sposób. Wielką zaletą takiego rozwiazania jest możliwość wykonywania miękkich szczęk we własnym zakresie, obniżając koszty oprzyrządowania.